Geri Dön

‘Dünya düz’ diyordu... Metrelerce yüksekten çakıldı

Dünya’nın düz olduğuna inanan ve bunu kanıtlamak için daha önce de kendi ürettiği roketle kendini atmosfere fırlatan “Çılgın” lakaplı Mike Hughes benzer bir girişim sonucu hayatını kaybetti.

‘Dünya düz’ diyordu... Metrelerce yüksekten çakıldı

64 yaşındaki ABD’li Hughes, Kaliforniya Eyaleti’nde bulunan Barstow’da ev yapımı ve buharla çalışan roketiyle kendini havaya fırlattı ancak roket inişte yere çakıldı. Olay yerinde bulunan ve Hughes’ın iş partneri Waldo Stakes, arkadaşının ölümünü doğruladı. Discovery Channel sitesinde açıklamaya göre Hughes bu fırlatma işlemini yeni programları “Homemade Astronauts” (Ev Yapımı Astronotlar) için hayata geçirmişti. Hughes’ın roketle birlikte yer küreden 1.5 km uzaklaşmayı hedefliyordu. Öte yandan San Bernardino Polis Departmanı bir kişinin çölde roketin yere çakılması sonucu hayatını kaybettiğini doğruladı ama ölen kişinin kimliğini henüz paylaşmadı.

‘Dünya düz’ diyordu... Metrelerce yüksekten çakıldı

Corona virüse yakalanan rektör anlattı! 'Gece 03.30'da Haseki'ye kaldırıldım'Kendisine, eşine ve 22 yaşındaki oğluna 'corona virüsü' (Covid-19) teşhisi konulan ve hastalığı yenen Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz, yaşadıklarını anlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber