Geri Dön
DünyaDünyada iki kent yaşanmaz halde

Dünyada iki kent yaşanmaz halde

Dünyada iki bölge, aşırı sıcaklık nedeniyle yaşanılmaz olarak belirlendi. Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli (GEIC) tarafından 9 Ağustos’ta yayımlanacak rapora göre, Pakistan’ın Jakobabad ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Şahika kentleri insanlık için uygun yaşam koşullarını kaybetti.

Dünyada iki kent yaşanmaz halde

DIŞ HABERLER - Uzmanlara göre, bu bölgeleri yaşanılmaz kılan sıcak hava dalgalarının yüksek nem oranıyla birleşmesi. Uzmanlar insanların kuru havada 60 dereceye kadar, kısa süreli ise 100 dereceye kadar dayanabileceğini belirtiyor. Ancak nemli havada bu durum söz konusu değil. Bunun nedeni, kuru havada terlediğimizde terin buharlaşması sonucu vücut ısısı düşebiliyor, fakat nemli havada buharlaşmayan ter sebebiyle vücut aşırı ısınıyor.

 

Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 23 Eylül 2021 )Sağlık Bakanlığı'nın son dakika açıklaması ile koronavirüste vaka sayılarında güncel durum açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 356 bin 132 Kovid-19 testi yapıldı, 27 bin 844 kişinin testi pozitif çıktı, 217 kişi yaşamını yitirdi. Bakan Koca, 23 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritasını paylaşırken önemli uyarıda bulundu
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler