Geri Dön
DünyaEA hack’lendi!

EA hack’lendi!

Dünyanın en büyük video oyunu şirketlerinden olan Electronic Arts’ın (EA) hack’lendiği açıklandı.

EA hack’lendi!

ABD merkezli şirket, bilgisayar korsanlarının FIFA 21  Battlefield, Need For Speed ve Star Wars gibi popüler oyunlarda kullanılan Frostbite kaynak kodlarını çaldığını bildirdi.

EA sözcüsü toplamda 780 GB’lık verinin çalındığını belirterek “Sınırlı miktarda oyun kaynak kodunun ve ilgili araçların çalındığı ağımıza yeni bir izinsiz giriş olayını araştırıyoruz” dedi. Hacker’ların oyuncuların verilerine ulaşmadığını vurgulayan sözcü açıklamasında “Oyuncu gizliliğine yönelik herhangi bir risk olduğuna inanmak için hiçbir nedenimiz yok” ifadelerini kullandı.

Hacker’ların ise forumlarında çaldıkları verilerin reklamını yaparak “tüm EA hizmetlerini kullanıcılara sunabilecek kapasitemiz var” açıklamasında bulundu. Öte yandan, ‘Emsisoft’ şirketinde siber güvenlik uzmanı olan Brett Callow, kaynak kodu üzerindeki kontrolü kaybetmenin EA’nın işi için sorun yaratabileceğini söyledi. Callow, “Kaynak kodu, teorik olarak, diğer geliştiriciler tarafından kopyalanabilir veya oyunlar için hack oluşturmak için kullanılabilir” dedi. 

ABD'den bile gelenler var! Başakşehir'de 'dayaklı tedavi' kuyruğuBirçok ülkede kendisini 'şifacı' olarak tanıtıp bazı hastaların ayaklarının altına sopayla vurarak tedavi etmeye çalıştığı öne sürülen 'Mala Ali Kürdistani' adıyla bilinen Iraklı Molla Ali Kalak, Türkiye'ye gelerek ofis açtı. Kalak, Başakşehir'de açtığı ofiste 'kendi yöntemleri'ni uygulamaya devam edince şikayet yağdı. Kalak'ın ofisine, polis ve ilçe sağlık müdürlüğü yetkilileri baskın yaptı. Kalak'ın ofiste olmadığı belirlenirken, içerideki 3 kişi ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Yaklaşık 50 kişinin tedavi olmak için önünde beklediği ofis ise mühürlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet