Geri Dön
Dünya‘Emri Selman verdi’

‘Emri Selman verdi’

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili çok önemli detaylar ortaya çıktı. Reuters ajansının, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı’nın (CIA) olayla ilgili hazırladığı raporun içeriğine hakim olan 4 ABD’li yetkiliye dayandırdığı habere göre, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman’ın suikasti onayladığı ve muhtemelen suikast emrini de kendisinin verdiği sonucuna varıldı.

‘Emri Selman verdi’

 

CNN’de yer alan haberde de, Kaşıkçı’yı öldüren Suudi infaz timini taşıyan iki özel uçağın, Veliaht Prens Selman tarafından el konulan bir şirkete ait olduğu belirtildi. Bir Suudi bakanın imzasıyla ve “çok gizli” ibaresiyle Washington bölge mahkemesine sunulan yeni belgelere dayandırılan haberde, Kaşıkçı’nın öldürüldüğü 2 Ekim 2018’de 15 kişilik suikast timini getiren iki uçağın “Sky Prime Aviatio” adlı şirkete ait olduğu, söz konusu şirketin de Aralık 2017’de Muhammed Bin Selman’ın kontrolündeki 400 milyar dolarlık Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu’na  devredildiği kaydedildi.

Bu arada ABD Başkanı Joe Biden, olaya ilişkin CIA raporunu okuduğunu ve yakın zamanda Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ile telefonda görüşmeyi planladığını söyledi.

Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 11 Nisan 2021 )Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu belli oldu. Türkiye'de son 24 saatte 294 bin 274 Kovid-19 testi yapıldı, 50 bin 678 kişinin testi pozitif çıktı, 237 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta 2 bin 824 oldu, 30 bin 194 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 3 milyon 331 bin 411'e yükseldi. Vaka sayısında düşüş yaşandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet