Geri Dön
DünyaErdoğan, Putin ile görüştü

Erdoğan, Putin ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz’de Ukrayna ile Rusya’nın arasındaki gerilim devam ederken dün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü.

Erdoğan, Putin ile görüştü

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye-Rusya ilişkilerini geliştirecek hususlar ve bölgesel gelişmeler ele alındı. Kremlin’den yapılan açıklamada ise, görüşmede, Ukrayna, Suriye ve Libya’daki durumun ele alındığı belirtildi. Putin’in ayrıca Montrö Sözleşmesi’nin hükümleri uyarınca belirlenen Boğazlar rejiminin korunmasının önemini dile getirdiği öne sürüldü.

Bugün Zelenskiy gelecek

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün de İstanbul’da Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile bir araya gelecek.

Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey (YDSK) dokuzuncu toplantısı İstanbul’da Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy başkanlığında gerçekleştirilecek.

İlgili Bakanların katılımıyla düzenlenecek Konsey Toplantısı’nda, stratejik ortaklık düzeyindeki Türkiye-Ukrayna ilişkileri tüm veçheleriyle gözden geçirilecek, ikili iş birliğinin derinleştirilerek geliştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak. Barış ve istikrarın korunması anlayışı temelinde bölgesel ve uluslararası meseleler de temasların gündeminde yer alacak.

Görüşmelerde ayrıca, soydaş Kırım Tatarlarının hayat koşullarının iyileştirilmesine yönelik ortak projeler hakkında görüş alışverişinde bulunulacak.

Beşiktaş Müzesi kapısına sıkışan köpeği, taraftarın dikkati kurtardıSüper Lig'in 42'nci haftasında Göztepe'yi deplasmanda 2-1 mağlup ederek şampiyon olan Beşiktaş'ta taraftarlar stadyum önünde kutlamalar yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet