Geri Dön

Eski sevgiliden komplo iddiası

2014’te tahtı oğluna bırakan İspanya’nın eski kralı Juan Carlos (82) Mekke-Medine hızlı tren projesi ihalesinden komisyon almakla suçlandıktan sonra geçen ay ülkesini terk ederek Abu Dabi’ye gitti.

Eski sevgiliden komplo iddiası

Hakkında yolsuzluk soruşturması başlatılan Carlos’un eşini aldatarak ilişki yaşadığı eski sevgilisi Corinna zu Sayn-Wittgenstein (56) de basına konuştu. İngiliz “The Telegraph” gazetesine açıklama yapan Alman girişimci zu Sayn-Wittgenstein, komplo iddiasında bulunarak şunları söyledi: “Kral ile 2012 yılında yaptığım tatilin ardından İspanyol basınının hedefi oldum. Sonra bu olayı, kralın tahttan çekilmesini hızlandırmak isteyen kraliyetin yönettiğini anladım. Beni kurban seçtiler, zaten düşmanlık hep kadınlara yöneltilir.” Zu Sayn-Wittgenstein, İspanyol ajanlar tarafından takip edildiğini ve İngiliz Prenses Diana’nın şüpheli ölümünü hatırlatan “imalı” tehditler aldığını da öne sürmüştü.

Polisle çatışmaya girip kaçan şahıs yakalandıKonya'da kendisini gözaltına almaya gelen polis ile girdiği çatışmada yara almadan yakalanan Hamza T. (23), adliyeye sevk edildi. Poliste 35 suçtan kaydı bulunan Hamza T.'nin salı günü sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği için polis tarafından durdurulmak istendiği ancak ekip otosuna ateş edip, kaçtığı ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet