Geri Dön

Eski sevgiliden saldırı iddiası

ABD’de Kongre’yi basan saldırganlar arasında bulunan Ashli Babbitt polisin ateşiyle ölmüştü. Babbitt’in geçmişte de eşinin eski sevgilisine saldırıda bulunduğu suçlamasıyla mahkemelik olduğu ortaya çıktı.

Eski sevgiliden saldırı iddiası

ABD’nin başkenti Washington DC’de, 6 Ocak Çarşamba günü kendisi gibi Başkan Donald Trump’ın destekçisi olan onlarca saldırganla birlikte Kongre’yi basanlar arasında Ashli Babbitt de vardı. Ashli Babbitt (35) baskın sırasında polisin açtığı ateşle öldü. ABD Hava Kuvvetleri’nde 11 yıl görev yaptıktan sonra 2017’de askeriyeden ayrılan Babbitt, Kongre baskınıyla dünya gündemine geldi. Ashli Babbitt’in 2016 yılında da eşi Aaron Babbitt’in eski sevgilisi Celeste Norris’e (39) kıskançlık nedeniyle saldırdığı iddia edildi. İngiliz “Daiy Mail” gazetesinin Temmuz 2016 tarihli mahkeme kayıtlarına dayandırdığı haberine göre, kıskançlık krizine giren Babbitt, Maryland’debir otobanda Celeste Norris’i aracıyla takip etti.

Eski sevgiliden saldırı iddiası
Aracına çarptı


İddiaya göre, Ashli Babbitt daha sonra aracıyla, Norris’in otomobiline arkadan üç kez çarptı. Olay, Norris’in şikâyetiyle mahkemeye yansıdı. Norris mahkeme ifadelerinde, Babbitt tarafından tehdit edildiğini, geceleri telefonla taciz edildiğini ve işine giderken de takip edildiğini aktardı. Otomobiline üç kez çarpılmasıyla bedensel ve psikolojik olarak kalıcı hasara uğradığını belirten Norris, mahkemeden Babbitt hakkında uzaklaştırma kararı çıkarttı. Ama Daily Mail’e göre, Babbitt yalan söyleyerek mahkemenin uzaklaştırma kararını kaldırttı. Bunun üzerine Norris de tekrar uzaklaştırma kararı aldırttı. Babbitt’in dava sonunda “Pervasızca tehlike yaratma” suçlamasından beraat ettiği, “kötü niyetli mülk hasarı” iddiasında ise suçsuz bulunduğu bildirildi. Ama Norris bugün de kendisinin haklı olduğunu savunuyor.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan İstanbul halkına ve esnafına uyarıİSTANBUL Valisi Ali Yerlikaya, kontrollü normalleşme sürecinde sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmadığı ilk Cumartesi gününde İstanbul halkına ve esnafına uyarılarda bulundu. Vali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yayınladığı video mesajında "Hedefimiz mavi kategori. Ben sizlere güveniyorum. Şehrimize inanıyorum. Hep birlikte, el birliğiyle başaracağız." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet