Geri Dön
DünyaEvinin garajında ayı saldırısına uğradı

Evinin garajında ayı saldırısına uğradı

ABD'nin Colorado eyaletinde bir kişi, evinin garajında ayı saldırısına uğradı.

Evinin garajında ayı saldırısına uğradı

Steamboat Springs bölgesinde 30 Mayıs'ta saat 23.00 civarında yaşanan olayda kimliği açıklanmayan bir kişi, evinin garaj kapısını açık görünce kapatmak için garaja doğru gitti.

O sırada içeride bir anne ayı ve yavrularıyla karşı karşıya gelen adam, yavaşça geri geri yürüyerek uzaklaşmaya çalıştı. Fakat kısa bir süre sonra anne ayı ev sahibine saldırmaya başladı.

Colorado Park ve Yaban Hayatı Hizmetleri'nin (Colorado Parks and Wildlife Service - CPW) olaya ilişkin açıklamasında adamın saldırıda "kafasından ve bacağından aldığı pençe darbeleriyle ciddi şekilde yaralandığı ve ameliyata alındığı" belirtildi. Öte yandan ev sahibinin durumunun iyi olduğu ve hayati tehlikesi bulunmadığı ifade edildi.

Yetkililer bölge sakinlerini ayı bulunana kadar dışarı çıkmamaları konusunda uyardı. Ekipler bir gün sonra anne ayının yerini tespit ederken, yavrularıysa henüz bulunamadı.

Hayvana bölge sakinlerine tehdit oluşturmaması için ötenazi uygulandı.

Ekipler, ev sahibinin garajında kuşyemi ve benzer ürünler bulundurduğunu, ayıların bu yemekler için garaja gelmiş olabileceğini düşünüyor.

CPW bölge yöneticisi Kyle Bond, "Bu talihsiz olay, hepimize her an ayılara karşı dikkatli olmamız gerektiğini hatırlatıyor" diyerek şunları ekledi:

"Gıdaya kolay ulaşım ayıların insanlara karşı duyduğu doğal korkuyu bastırır. Dolayısıyla gıda malzemelerini güvenli yerlerde saklamalıyız."

Eyalette 30 Nisan'da da benzer bir olay yaşanmıştı. 39 yaşındaki bir kadın köpeklerini gezdirirken bir ayının saldırısına uğramış ve hayatını kaybetmişti.

Kaynak: Independent Türkçe

Bakan Derya Yanık: Bütün imkanlarımızı seferber ediyoruzAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Bizler, sahip olduğumuz değerlerimizi korumak, yaşatmak ve yeni nesillere ulaştırmak için bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz. Bu çabanın en kıymetli sonuçlarından biri de bugün Darülaceze bünyesinde halkımızın hizmetine sunacağımız yurt ve kültürel tesisimizdir. Darülaceze, yaşlılarımıza hürmetin, çocuklarımıza merhametin simgesi haline gelmiş göz bebeği bir kuruluşumuzdur. Ülkemizde sosyal hizmet anlayışının beslendiği en değerli mihmandar kurumlardan biridir." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler