Geri Dön
DünyaFenomenin sonu

Fenomenin sonu

Sahte hesaplarla Instagram kullanıcılarını dolandıran Nijeryalı sosyal medya fenomeni Raymond Abbas Dubai’de 30 milyon sterlin ile yakalandı

Fenomenin sonu

Bilgisayarında 2 milyon e-posta adresi bulunan Nijeryalı sosyal medya fenomeni Raymond Abbas (38) sahte hesaplarla Instagram kullanıcılarını dolandırmakla suçlanıyordu. Raymond Abbas, Dubai’de yakalandı. Valizlerindeki 30 milyon sterlin ile yakayı ele veren Abbas’ın, Instagram’da lüks paylaşımlar yapma vaadiyle sosyal medya kullanıcılarını dolandırdığı ifade edildi.

FBI ve INTERPOL

Instagram’da “Hushpuppi” kullanıcı adıyla bilinen ve 2.4 milyon takipçiye sahip olan  Raymond Abbas’ın,  Dubai’deki daireye FBI (ABD polis teşkilatı) ve INTERPOL (Uluslararası polis teşkilatı) tarafından düzenlenen operasyonla ele geçirildiği bildirildi. Instagram’da lüks hayat fotoğrafları yayınlayan fenomenden, dolandırdığı çok sayıda sosyal medya kullanıcısının şikâyetçi olduğu bildirildi.

350 milyon sterlinlik dolandırıcılık

Raymond Abbas’ın yakalandığı operasyonda 30 milyon sterlinin yanı sıra lüks arabalar da ele geçirildi. Operasyonda yer alan bir FBI yetkilisi, “Abbas sosyal medyadaki kurbanlarının kredi kartı bilgilerini çalıyordu. Bu kartlarla çektiği paraları aktarmak için de ünlü şirketler ve bankalar adına sahte web siteleri oluşturuyordu. Böylelikle farklı ülkelerdeki sosyal medya kullanıcılarını dolandırıyordu” dedi. Abbas’ın Avrupa, Amerika ve Nijerya’da 350 milyon sterlinlik bir dolandırıcılık ağı kurduğu iddia ediliyor.

 

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-5 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet