Geri Dön
DünyaFilistin mesajlarımı Instagram engelliyor

Filistin mesajlarımı Instagram engelliyor

Babası Filistinli olan ABD'li ünlü model Bella Hadid, Filistin'e destek paylaşımlarının Instagram tarafından engellendiğini söyleyerek tepki gösterdi.

Filistin mesajlarımı Instagram engelliyor

DIŞ HABERLER SERVİSİ - Babaları Filistin, anneleri ise Hollanda kökenli olan Amerikalı ünlü model kardeşler Gigi ve Bella Hadid, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına daima tepki gösteriyor. Özellikle Bella Hadid (25) Filistin'e destek konusunda daha hassas davranıyor ve ABD'de yapılan İsrail'i protesto gösterilerine de katılıyor. Filistin'e destek olmak için yaptığı paylaşımların Instagram tarafından engellendiğini öne süren Bella Hadid, "Instagram'ın bu sansürcü tavrı yüzünden paylaşımlarımi 1 milyon daha az kişi görüyor" diyerek isyan etti. İsrail'in Filistinlilere yönelik şiddetini Mescid-i Aksa'ya taşıması üzerine paylaşmak istediği fotoğrafının da İnstagram tarafından engellendiğini söyleyen Bella Hadid, "Söz konusu Filistin olunca böyle davranıyorlar" dedi.

51 milyon takipçi

Instagram'da 51 milyon takipçisi olan Bella Hadid, sosyal medya hesabında paylaşımlarına getirilen kısıtlamaları kanıtlayan bir ekran görüntüsü de yayımladı. Top model, Filistin'e destek paylaşımının Instagram tarafından uygulanan kısıtlama nedeniyle başkaları tarafından paylaşılamadığını iddia etti. “Instagram 2 saattir repost yapmama izin vermiyor” diye yazan Bella Hadid, engellendiğine yönelik iddialarını da yine aynı platformdan kamuoyuna duyurdu. Model, “Kutsal Ramazan ayında, dua sırasında İsrail'in Filistinlilere saldırması kafadan hasta olmak demektir” ifadelerini kullandı. Bella Hadid bugüne kadar pek çok kez Filistinlilerin yaşadığı baskıyı dile getirdiği mesajlarıyla dikkati çekmişti.