Geri Dön

Finlandiya gizli depolarını açıyor

Finlandiya’nın, koronavirüs nedeniyle birçok ülkenin yaşadığı ilaç, maske ve solunum cihazları gibi malzemelerde sıkıntı yaşamadığı, bunun için “Soğuk Savaş dönemi” sonlarında oluşturduğu gizli depoları kullanıma açtığı bildirildi.

Finlandiya gizli depolarını açıyor
İRFAN KURTULMUŞ Kopenhag

 

Ülkenin çeşitli kentlerinde bulunan ve kimsenin bilmediği bu gizli depolarda maske, ilaç, solunum cihazları ve tahıl gibi birçok malzeme yer aldığı belirtiliyor.
Acil Tedarik Acentası Başkanı Toni Lounema, ülkenin coğrafi konumu ve tarihinin, ulus olarak her türlü kötü duruma hazırlıklı olmayı öğrettiğini” vurguladı. Virüs salgını nedeniyle açılması gündeme gelen depolarda ne kadar malzeme bulunduğunu açıklamanın zor olduğunu belirten Lounema, “Kendimize yetecek kadar” demekle yetindi.

Bayramda evlerine giren ebabili besliyorlar!HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesinde, ev kadını Melek Düzen (30), bayram günü pencereden evlerine giren ebabili görünce büyük sevinç yaşadı. Düzen, "Mübarek bir kuşun, böyle mübarek bir günde bize konuk olması çok mutlu etti. Kuş uçamıyor, yetkilerin gelip kuşu alıp, doğaya bırakmalarını istiyorum" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber