Geri Dön

Fransa saldırında ikinci saldırganın kimliği belli oldu

Fransa'da önceki gün Saint-Etienne-du-Rouvray kentinde bir papazın öldürülmesiyle sonuçlanan rehin alma olayındaki ikinci saldırganın kimliği belirlendi.

Fransa saldırında ikinci saldırganın kimliği belli oldu

Le Figaro gazetesi, polis kaynaklarına dayandırdığı haberinde, DNA testlerinin sonucunda ikinci saldırganın 19 yaşındaki Abdülmalik Nabil Petitjean olarak belirlendiğini duyurdu. Haberde ayrıca Fransız istihbaratının terörle bağlantılı olma ihtimali bulunanlar için kullandığı "S" fişiyle kaydettiği Petitjean'ın 3 yakının da gözaltına alındığı belirtildi.

Ülkenin güneydoğusundaki Savoie kentinde doğan saldırganın kimlik kartı, diğer saldırgan Adel Kermiche'in adresinde yapılan aramalarda bulunmuştu.

Saint-Etienne-du-Rouvray kentindeki bir kiliseye 26 Temmuz sabahı ayin sırasında giren 2 saldırgan, 3'ü din adamı olmak üzere 5 kişiyi rehin almıştı. Bir papazı öldüren, bir kişiyi ağır yaralayan 2 terörist, polis tarafından vurularak öldürülmüştü. Ölen papazın Jacques Hamel olduğu bildirilmiş, saldırıyı terör örgütü IŞİD üstlenmişti.

Faz 3 gönüllü aşılamalarında ikinci merkez Kocaeli olduÇin'de geliştirilen aşının geçtiğimiz hafta Türkiye'de başlayan Faz 3 klinik araştırmalarında gönüllü uygulamaları için ikinci merkez, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi oldu. İlk olarak geçtiğimiz hafta Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başlanan gönüllü aşılamalarında, şimdiye dek 23 sağlık çalışanının aşılaması tamamlandı. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde de ilk olarak yüksek risk grubundaki gönüllü sağlık çalışanları aşılanacak, merkezde günde 10 gönüllüye aşı yapılması planlanıyor. Demirören Haber Ajansı merkezde ilk gönüllüye yapılan aşılamayı yerinde görüntüledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber