Geri Dön

Fransa’dan Hafter’e çağrı

Fransa, Libya’nın doğusundaki güçlerin komutanı Halife Hafter’i “düşmanlıkların yeniden başlamasından kaçınmaya ve siyasi bir çözüme odaklanmaya” çağırdı.

Fransa’dan Hafter’e çağrı

Fransız Dışişleri Bakanlığı sözcüsü yaptığı açıklamada, “Libya için askeri bir çözüm yok. Öncelik, yabancı güçlerin ve paralı askerlerin ülkeden ayrılmasını ve Birleşmiş Milletler’in gözetiminde siyasi sürecin devam etmesini sağlayan 23 Ekim 2020 tarihli ateşkes anlaşmasının uygulanmasıdır” ifadelerini kullandı. Libya’nın 69’uncu bağımsızlık günü töreninde açıklama yapan Hafter, Libya’daki Türk güçlerine yönelik tehditte bulunmuştu.

Çocuğu madde bağımlısı anne- baba: Evde korkuyla yaşıyoruzAfyonkarahisar’da yaşayan Kenan (55) ve Şadiye K. (53) çifti, uyuşturucu madde bağımlısı olan çocukları Kerim'in (26) kendilerine eziyet ettiğini, küçük kardeşini dövdüğünü ve uyuşturucu alabilmek için evdeki eşyaları satmaya başladığını söyledi. Anne Şadiye K., "Her gün bizleri tehdit ediyor, 'evi yakarım, sizi öldürürüm' diyor. Evde korku içinde yaşıyoruz" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet