Geri Dön

‘Fransız askerleri YPG ile devriye geziyor’ iddiası

Fransız askerlerinin, ABD askerlerinin Suriye’nin kuzeyinden kısmen çekilmesinin ardından, Tel Abyad ve Menbiç’e girdiği, Suriye Demokratik Güçleri ile birlikte devriye gezdiği ileri sürüldü.

Erbil merkezli K24 televizyonuna konuşan tek taraflı ilan edilen “Kuzey Suriye Federasyonu”nun en üst yetkililerinden Rezan Gilo, ABD ile Fransız askerlerinin Menbiç, Rakka ve Suriye’nin kuzeyinin tamamında görev yaptıklarını söyledi. Sputnik’in haberine göre Gilo, “Bazen NATO ülkeleri gerginlikten kaçınmak için bölgede birliklerinin olduğunu inkâr ediyor. Ancak gerçekte Fransa ve ABD güçleri bizim bölgemizde görev yapıyor” ifadelerini kullandı. Yerel kaynaklardan da Menbiç’e Fransız özel kuvvetler askerlerinin geldiği ve Fransız askerlerinin ana omurgasını YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri ve onları destekleyen Amerikan kuvvetleriyle birlikte devriye gezdiği haberlerinin geldiği iddia edildi.

İstanbul Boğazı'nda yılbaşı eğlencesine polis baskınıKoronavirüs tedbirleri kapsamında tüm yurt genelinde yılbaşı kutlamaları yasaklandı. Deniz Liman Şube Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri tarafından İstanbul Boğazı'nda yapılan denetimlerde yılbaşı eğlencesi yaptığı tespit edilen 14 kişiye ceza kesildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet