Geri Dön
DünyaFransız polisi oyuncak hırsızlarının peşinde

Fransız polisi oyuncak hırsızlarının peşinde

Fransız polisi, Lego koleksiyonlarını çalmada uzmanlaşmış bir uluslararası oyuncak hırsızları çetesine karşı savaş başlattıklarını açıkladı.

Fransız polisi oyuncak hırsızlarının peşinde

Geçen yaz Fransa’nın Yvelines bölgesinde bir oyuncak dükkânından Lego kutularını çalarken yakalanan Polonyalı üç kişinin çeteye bağlı olduklarını itiraf etmelerinin ardından soruşturma başlatıldığı bildirildi. Mağazaları ve ebeveynleri Lego’ların küresel ikinci el ticareti konusunda uyaran polis, çete üyelerinin ilk kez 2019’da Paris’te oyuncak dükkânlarını soymaya başladığını söyledi.

Bir araştırmacı, “Lego topluluğu sadece çocuklardan oluşmuyor. Onunla oynayan çok sayıda yetişkin var. İnternette takas ve satış yapılıyor. Ayrıca evlerinden Lego’larının çalındığından şikâyet eden pek çok insan da var” dedi. Öte yandan, koleksiyon ürünleri satışları için danışmanlık yapan Gerben van IJken, son 8 yılda ve özellikle pandemi döneminde internet üzerinden ikinci el Lego satışıyla ciddi para kazanıldığını ve bir sitede haftada binden fazla Lego satışı yapıldığını söyledi.

 

Mahir Ünal'dan Ali Babacan açıklamasıAK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın sorularını yanıtladı. Ünal, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın Abdullah Gül hakkındaki itirafları için "Eğer tasarlanmış bir siyaset yapıyorsanız, gerçekliğe değil de kendi zihninizdeki tasarımlara uygun bir şekilde yapıyorsanız bir yerde bir şeyi unutursunuz. Cumhurbaşkanımızı, aday gösteren imzacılar arasında unutursunuz. Bunun açıklanacak ve izah edilecek bir tarafı yok. AK Parti'den istifa ederek giden kişi ve onurlu şekilde siyasetinizi sürdürecek şekilde kendinizi tasarlamışsınız ama bir unutkanlık her şeyi darmadağın etti" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet