Geri Dön
DünyaFransızlar aşıya hücum etti

Fransızlar aşıya hücum etti

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, olası bir 4’üncü dalganın önüne geçmek için alınan tedbirleri önceki gün açıkladı.

Fransızlar aşıya hücum etti

Macron, aşı olduklarına ya da negatif Kovid-19 testlerinin olduğuna dair sağlık belgesi olmayan kişilere kısıtlama getirilebileceğini söylemesinin ardından ülkede 900 binden fazla kişi aşı randevusu aldı. Fransa’da aşı randevusu almak için en yaygın kullanılan sitelerden biri olan Doctolib’in başında bulunan Stanislas Niox-Chateau, RMC radyosuna “Doctolib’e sadece birkaç dakika içinde 7.5 milyon bağlantı yapıldı. 900 binden fazla Fransız aşı randevusu aldı. Bu en çok aşı randevusu alınan 11 Mayıs’taki rekorun iki katı” açıklaması yaptı.

Macron, zorunlu Kovid-19 sağlık kartı uygulaması kullanımının genişletildiğini, bunun 21 Temmuz’dan itibaren 50’den fazla kişinin bir araya geldiği her yerde zorunlu olacağını belirtti. Ağustos ayında kafe, restoran ve alışveriş merkezlerinde zorunlu hale gelecek sağlık kartı uygulamasının ayrıca tren ve uçaklarda da mecburi olacağını aktaran Macron, sağlık çalışanlarının 15 Eylül’e kadar aşılanması gerektiğini yoksa bunun sonuçlarına katlanacaklarını ifade etti. Macron, Fransızları yaz boyunca aşı olmaya, sonbahara daha güçlü ve güvenli girmeye çağırdı.

OnePlus 9 Pro 5G incelemesiTelefon pazarının en güçlü isimlerinden biri olan OnePlus, resmen Türkiye’de… Daha önce de OnePlus telefonları ülkemizde görüyorduk, ancak bugün gelinen noktada önemli bir fark var. OnePlus, Türkiye’de resmi olarak yapılanırken, ‘Ben de buradayım’ dedi. Yani OnePlus, Türkiye garantili en yeni telefonlarıyla kullanıcılarına ulaşmaya başladı. OnePlus 9 Pro 5G ise şirketin en güçlü telefon modeli ve bu incelememizde OnePlus 9 Pro 5G'yi mercek altına alıyoruz.Sponsorlu içerik
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler