Geri Dön
DünyaGates servetini ‘yavaş yavaş’ eşine aktarıyor

Gates servetini ‘yavaş yavaş’ eşine aktarıyor

Microsoft’un kurucusu olan ABD’li milyarder Bill Gates’in, geçen günlerde boşanacaklarını açıkladığı eşi Melinda Gates’e yaklaşık 500 milyon dolarlık hisse daha aktardığı açıklandı.

Gates servetini ‘yavaş  yavaş’ eşine aktarıyor

Bill Gates, dünyanın en yüksek bütçeli ayrılığı olacağı düşünülen boşanma kararını açıklamasının ardından pazartesi gün bu konu hakkında ilk adımı atmış ve eşine Ulusal Kanada Demiryolu’ndan 1.5 milyar dolarlık, oto galeri AutoNation’dan ise 300 milyon dolarlık hisse devretmişti. 130 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 4’üncü kişisi olan Bill Gates, önceki gün de 120 milyon dolarlık Coca Cola hissesini ve Meksikalı bir TV şirketi olan Grupo Televisa’nın 365 milyon dolarlık hissesini Melinda Gates’e verdi.

Öte yandan, 1994’te Melinda Gates ile evlendiğinde dünyanın en genç milyarderi olan Bill Gates’in malvarlığını korumak amacıyla eşiyle ‘evlilik sözleşmesi’ yapmamış olmasının avukatlarını çok şaşırttığı belirtildi. Bir sözleşme olmadığından Bill Gates’in 130 milyar dolarlık servetinin yarısını boşanmanın ardından kaybetmesi beklenirken, ünlü iş adamının boşanma davasında kendisini temsil etmesi için kendisinin de geçmişte boşandığı eşine servetini kaptıran 97 yaşındaki milyarder avukat Charlie T. Munger’ı seçmiş olması dikkat çekti. Gates çiftinin kendi aralarında özel bir anlaşmayla serveti bölüştüğü tahmin ediliyor.

 

Tartıştığı üvey babasını 3 yerinden bıçakladıAdana'da Murat D., tartıştığı üvey oğlu Yasin K. (17) tarafından 3 yerinden bıçaklanarak yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet