Geri Dön
DünyaGates’in yöneticisine mobbing suçlaması

Gates’in yöneticisine mobbing suçlaması

ABD merkezli Microsoft’un kurucusu Bill Gates ve eşi Melinda Gates geçtiğimiz günlerde boşanma kararı aldıklarını açıklayarak gündeme gelmişti.

Gates’in yöneticisine mobbing suçlaması

Şimdi de Bill Gates’in 130 milyar dolarlık servetini yöneten Michael Larson (61) ırkçılık, kadın düşmanlığı ve çalışanlara “mobbing” uygulamakla suçlanıyor. ABD’nin önde gelen gazetesi New York Times’ın haberine göre, Michael Larson yönettiği yatırım şirketinde “korku kültürü” oluşturmak, kadınların çıplak fotoğraflarını meslektaşlarıyla paylaşmak ve uygunsuz cinsel içerikli yorumlar yapmakla itham ediliyor. 10 şirket çalışanı tarafından Larson’ın siyahi bir çalışana ırkçı söylemlerde bulunduğu da öne sürüldü. Bill ve Melinda Gates’in, 1994’den beri yatırımlarını yöneten Larson’ın şirketindeki uygunsuz davranışları hakkında 3 yıldır bilgi sahibi olduğu belirtildi. 

 

Meral Akşener: Cumhurbaşkanı adayı değilim, Başbakanlığa talibimMillet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışılırken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den önemli bir açıklama geldi. Akşener, 'Cumhurbaşkanı adayı değilim. Başbakanlığa talibim' dedi. Kazanacak bir adayla seçime gireceklerini belirten Akşener, HDP'ye bakış açısını da açıkladı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler