Dünya Genç görünmenin sırrı yüzümüzde saklı

Genç görünmenin sırrı yüzümüzde saklı

09.07.2022 - 07:00 | Son Güncellenme:

Uzmanlar, Angelina Jolie gibi geniş alna, belirgin elmacık kemiklerine ve güçlü bir çeneye sahip kişilerin akranlarından daha genç göründüğünü söyledi.

Genç görünmenin sırrı yüzümüzde saklı

Uzmanlar, daha uzun süre genç görünmeyi sağlayabilecek yüz özelliklerini açıkladı. Estetik uzmanları, Hollywood yıldızı Angelina Jolie gibi geniş alın, belirgin elmacık kemikleri veya güçlü bir çenesi olan kişilerin akranlarından genç görünebildiklerini söyledi. Uzmanlar, geniş alın ve köşeli çene, çıkık elmacık kemikleri, yuvarlak yanaklar, yağlı cilt ve daha koyu cilt tonu gibi faktörlerin kişide kırışıklık, sarkma, lekelenme gibi yaşlılık belirtilerinin daha geç görülmesini sağladığını belirtti. İngiliz Dr. Dean Rhobaye, “Güçlü elmacık kemikleri ve çene hatlarına sahip kişilerin yüz yapılarını çok daha iyi koruma eğilimi bulunuyor ve sarkma olasılığı çok daha düşük görünüyor” diye konuştu. 

Haberin Devamı

Keskin konturlar 

Cilt uzmanı Dr. Raj Arora ise kare yüz şeklinin genç görünme konusunda etkili olduğunu açıkladı. Angelina Jolie, Olivia Wilde ve Sandra Bullock gibi yıldızların kare yüzlere sahip olduğuna dikkati çeken Arora, “Kare yüzlü insanların geniş alınları, köşeli çeneleri ve güçlü elmacık kemikleri var” dedi. Arora “oval yüz şeklinin de elmacık kemikleri, dengeli alın ve yanak oranları ve keskin konturlar” nedeniyle yaşıtlarından genç görünebildiklerini söyledi. Arora, oval yüzlü ünlüler arasında Katy Perry, Julia Roberts ve Rihanna’nın olduğunu ifade etti. Raj Arora, yuvarlak yanaklara sahip kişilerinse yüzlerindeki yağ sayesinde daha geç sarkma belirtisi gösterdiklerini, bu özelliğe sahip ünlüler arasında Drew Barrymore’un da yer aldığını belirtti.