Geri Dön
DünyaGöz damlasıyla eşini öldürdü... Bir suçlama daha!

Göz damlasıyla eşini öldürdü... Bir suçlama daha!

ABD'nin Kuzey Carolina eyaletinde bir paramedik, önce eşini öldürmekle sonra da bir helikopteri ateşe vermekle suçlanıyor.

Göz damlasıyla eşini öldürdü... Bir suçlama daha!

Charlotte şehrinde yaşayan 37 yaşındaki Joshua Hunsucker, 2018'de eşini göz damlasıyla zehirleyip öldürmekle suçlanmıştı.

İki çocuk annesi Stacy Hunsucker'ın ailesinin talebi üzerine yapılan otopside, kadının kanında göz damlasına bulunan ve dozaj aşımında kalp krizine yol açabilecek tetrizolin maddesi tespit edilmişti.

Stacy'nin içkisine bu maddeyi koyduğu iddia edilen sağlık çalışanıysa, eşinin ölümünün ardından 250 bin dolar sigorta parası almıştı. Zanlının bu parayı alabilmek için eşini öldürmüş olabileceği öne sürülmüştü. Joshua'nın bir sonraki duruşmaya kadar kefaletle salıverilmesine karar verilmişti.

2019 yılında da Hunsucker'ın da içinde bulunduğu, kar amacı gütmeyen sağlık sistemi organizasyonu Atrium'a ait bir ambulans helikopteri uçuş sırasında alev alması nedeniyle zorunlu iniş yapmıştı. Yürütülen soruşturmada helikopterin içindeki tıbbi malzemelerden birkaçının kasti olarak ateşe verildiği tespit edilmişti.

Olayda ekipmanları yakmakla suçlanan Hunsucker, suçlamalar üzerine Mecklenburg County Şerifliği'ne teslim oldu.

İki olaya ilişkin de soruşturma hala sürüyor.

Kaynak: Independent Türkçe

Bayrampaşa'da bir araç alt geçitte mahsur kaldıMeteoroloji Genel Müdürlüğü sağanak yağış uyarısında bulunmuştu. İstanbul'un birçok noktasında beklenen yağış başladı. Bayrampaşa'da bir araç alt geçitte mahsur kaldı. Öte yandan Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu'nun batısı ile batı ve orta Karadeniz sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet