Geri Dön
DünyaGuinness’e geçecek boşanma davası

Guinness’e geçecek boşanma davası

Guinness Rekorlar Kitabı’nın sponsoru olan aileden Kont Edward Guinness ile 20 yıllık eşi Clare Hazell boşanıyor. 9.3 milyar liralık servete sahip olan Kont Guinness ile mimar Hazell’in rekor tazminatla boşanması bekleniyor

Guinness’e geçecek boşanma davası

İngiltere’de 1950’li yıllarda bira şirketi Guinness’in sponsor olmasıyla ilk Guinness Rekorlar Kitabı küçük bir broşür halinde basıldı. Guinness Rekorlar Kitabı zamanla şirketin adını tüm dünyada tanıtarak günümüze ulaştı. İngiltere’nin en ünlü ailelerinden biri olan Guinnessler, şimdi bir boşanma haberiyle gündeme geldi. Aileden Iveagh Kontu Edward Guinness (51) ile 20 yıldır evli olduğu eşi Clare Hazell’in (46) boşanacağı açıklandı.

Rekor tazminat gündemde

900 milyon sterlinlik (9.3 milyar lira) servete sahip Iveagh Kontu Edward Guinness ile iç mimar Clare Hazell’in ayrılığının, İngiltere’nin şimdiye kadarki ‘en büyük tazminatlı’ boşanmalarından biri olabileceği belirtildi. Rekor tazminatla boşanmaları beklenen çift, iki çocuklarıyla birlikte İngiltere’nin Suffolk bölgesindeki ‘Elveden Hall’ adlı malikânede yaşıyordu. 22 bin 500 dönümlük araziye sahip malikânede, İngiltere Kraliyet ailesini anlatan ‘Crown’ dizisi çekiliyordu.

Ayrılık nedeni aldatma

İngiliz ‘Daily Mail’ gazetesine konuşan Guinness çiftinin yakın bir arkadaşı, Kontes Clare Hazell’in kocası Iveagh Kontu Edward Guinness tarafından aldatılması nedeniyle birkaç yıldır çok mutsuz olduğunu açıkladı. Kont Guinness için artık evliliklerinin öncelik olmadığını belirten söz konusu kaynak şunları söyledi: “Kont Edward’ın özellikle son günlerde farklı yerlerde değişik kadınlarla birlikte görüldüğü biliniyor. Hatta kadınlardan birini de malikâne bölgesindeki bir pub’ta ağırladığı herkes tarafından konuşuluyor. Bu nedenle Kontes Clare Hazell’in çok yüksek miktarda boşanma tazminatı alması şaşırtıcı olmayacak” dedi.

Vali koltuğuna oturan Tuğçe, koronavirüs denetimlerinin sıklaştırılması talimatını verdiTrabzon'da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Vali İsmail Ustaoğlu, koltuğunu temsili olarak 3'üncü sınıf öğrencisi Tuğçe Yakıcı'ya (8) devretti. Makam aracı ile Emniyet Müdürlüğü'ne gelen Tuğçe, polis telsiz anonsu ile ekiplere koronavirüs denetimlerinin sıklaştırılması talimatını verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet