Geri Dön

Havada dehşet

Havada dehşet

Çin’de 119 yolcu taşıyan uçağın kokpitinin ön camı 10 kilometre yüksekteyken patladı. Yardımcı pilot hava akımıyla yarı beline kadar camdan çıktı.

Her şey yere düştü

Çin’de Siçvan Airlines’a ait Airbus A319 uçağı, Çongçing bölgesinden Tibet’e gitmek üzere havalandı. Uçak havalandıktan yarım saat sonra 10 kilometre yüksekteyken kokpitin ön camı patladı. Yardımcı pilot hava akımıyla yarı beline kadar kırılan camdan dışarı çıktı; emniyet kemeri sayesinde düşmekten kurtuldu. Bu sırada uçakta basınç ve sıcaklık düştü, bagaj kapakları açıldı, eşyalar yere düştü, yolcular oksijen maskelerini taktı.

Kahraman ilan edildi

Kokpitte her şey kontrolden çıkmasına rağmen kaptan pilot Liu Chuanjian, uçağı 119 yolcusuna hiçbir zarar gelmeden Çengdu kentine indirmeyi başardı. Bu nedenle ülkede ‘kahraman’ ilan edilen kaptan pilot, “Kokpitteki her şey uçuyordu. Ekipmanların çoğu çalışmıyordu, radyoyu bile duyamıyordum. Uçak öyle sarsılıyordu ki göstergeleri okuyamıyordum” diyerek yaşadığı dehşeti anlattı. Kokpitte büyük hasar oluşurken, yaralanan yardımcı pilot ile kabin memuru hastaneye kaldırıldı.

Evinde silahlı saldırıya uğradıAdana'da Doğan K., evine izinsiz giren bir kişi tarafından silahlı saldırıya uğradı. Doğan K. hastaneye kaldırılırken, silahlı saldırgan ise kayıplara karıştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber