Geri Dön
DünyaHillary Clinton ilk mitingini yaptı

Hillary Clinton ilk mitingini yaptı

ABD eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton 2016 Demokrat Parti Başkan aday adayı olarak başladığı seçim kampanyasındaki ilk mitingini New York’ta yaptı

Hillary Clinton ilk mitingini yaptı

ABD’de, 2016 yılında yapılacak başkanlık seçiminin en güçlü adayı olarak gösterilen Hillary Clinton ilk mitingini New York’ta yaptı. Demokrat Parti aday adayı olarak halkla buluşan Clinton’a, ABD eski Başkanı Bill Clinton ve kızı Chelsea Clinton eşlik etti.

Yoksulluğa değindi

Clinton konuşmasında orta sınıfın refahı doğrultusunda çalışacağı sözünü vererek ülkenin ekonomisi üzerine yoğunlaşacağı mesajını verdi, dış politika ve ulusal güvenlik konularına değinmedi. Clinton, ‘demokrasi sadece zenginler için değildir’ sözü ile son zamanlarda Clinton Vakfı’nın aldığı yüksek bağışlar ile hakkında oluşan olumsuz imajı yıkmaya çalıştı. Konuşmasında, 2011 yılında vefat eden annesi Dorothy Rodham’ın hikayesini anlatarak yoksulluğun zorluklarına değinen Clinton, şöyle konuştu: “Refah sadece CEO’lar ve yatırım fonu yöneticileri için değildir. Demokrasi sadece milyarderler ve şirketler için olamaz”.

Yorgun mermiyle ölen Emir Yuşa'nın ailesi savcılığa ifade verdiTrabzon’da, fındık bahçesinde başına yorgun mermi isabet etmesiyle hayatını kaybeden Emir Yuşa Atıcı’nın (15) ailesi, şüpheliye teslim olması için çağrıda bulundu. Oğlunun ölümünün üzerinden 48 gün geçtiğini söyleyen Mustafa Atıcı, “Yapan kendini biliyordur. Nasıl bu vicdanla nefes alıyor? Gelsin, teslim olsun. Cezasını çekmesini istiyoruz” dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler