Geri Dön
DünyaHollanda'da İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutuklular için gösteri

Hollanda'da İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutuklular için gösteri

Hollanda Filistin Topluluğu Vakfı (PGNL) Amsterdam Dam Meydanı'nda, İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutuklularla dayanışma gösterisi düzenledi.

Hollanda'da İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutuklular için gösteri

Gösteriye katılanlar, İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutukluların tıbbi ihmalle ve buna bağlı olarak birtakım sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kaldıkları belirtti.

İsrail hapishanelerindeki ağır şartlara tepki gösteren göstericilerden biri AA muhabirine yaptığı açıklamada birçok tutuklunun işkenceye maruz kaldığını kaydetti.

Protestocular Filistinli mahkum Esraa Jabees'in vücudunun yüzde 60'ı yanmış olması ve acil tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymasına rağmen durumun hapishane yönetimi tarafından dikkate alınmadığını dile getirdi.

Göstericiler, İsrail makamlarının Jabees'in çocuğuyla görüşmesine izin vermemesini kınadı.

Jabees'in ailesi tarafından masrafları karşılanmak kaydıyla hapishaneye doktor gönderilmesi talebinin reddedildiğine dikkat çekilen protestoda Jabees'in kız kardeşine yaşadığı sağlık sorunlarını anlattığı mektubu göstericilere dağıtıldı.

Gösteri Filistinli mahkumların acılarını anlatan fotoğraf sergisinin ardından sona erdi.

 

Dikkat! Uzmanlar açıkladı: "Gizlilik sözleşmesi" tuzağına düşmeyinDijitalleşmenin iyiden iyiye hızlandığı günümüzde, kişisel verilerin korunması da bir o kadar zorlaşıyor. Öyle ki telefonlara indirilen birçok uygulamada yer alan kullanıcı sözleşmesini kabul etmek bile kişisel bilgilerin elde edilmesine olanak sağlıyor. Ancak uzmanlar, sözleşme ile bile olsa kişisel verilerin izinsiz paylaşılmasının suç olduğuna dikkat çekiyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler