Geri Dön
Dünyaİkinci saldırıyı iptal etmiş!

İkinci saldırıyı iptal etmiş!

Göreve geldikten sonra Suriye’de ilk hava saldırısı emrini geçen hafta veren ABD Başkanı Joe Biden’ın, ikinci bir saldırıdan son anda vazgeçtiği ortaya çıktı.

İkinci saldırıyı iptal etmiş!

Wall Street Journal’ın haberine göre, 15 Şubat’ta Irak’taki ABD askeri üssüne düzenlenen saldırıya yanıt olarak düzenlenen operasyonda iki farklı hedef vardı. Ancak Biden’ın, Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan’ın ikinci saldırının yapılacağı avluda kadın ve çocukların bulunduğuna ilişkin uyarıda bulununca bu emri iptal ettiği ifade ediliyor.

Öte yandan, saldırıdan 2 gün sonra ABD yönetimi tarafından İran’a ‘gizli bir mesaj’ gönderildiği öğrenildi ancak mesajın içeriğine dair herhangi bir ayrıntı paylaşılmadı.

Arama kaydı bulunan şüpheli, motosikletle gezerken yakalandıBursa'nın İnegöl ilçesinde uygulama yapan bekçilerin şüphe üzerine durdurduğu motosiklet sürücüsü Ozan A.'nın (24), hırsızlık suçundan arandığı ve motosikletin de trafikten men edildiği ortaya çıktı. Gözaltına alınan Ozan A.'ya, sokağa çıkma yasağına uymadığı için 3 bin 150 lira cezai işlem uygulandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet