Geri Dön

İlk ‘kadın’ büyükelçiyi atadı

Suudi Arabistan Veliaht Prensi ve Savunma Bakanı Muhammed bin Selman, ülke tarihinde ilk kez, bir prensesi büyükelçi olarak atadığını duyurdu.

İlk ‘kadın’ büyükelçiyi atadı

Suudi Arabistan’ın resmi haber ajansı SPA’nın haberine göre Prens Selman, ülke dışında bulunan babası Kral Selman bin Abdülaziz adına yayımladığı üç kraliyet kararnamesiyle, Washington Büyükelçisi kardeşi Halid bin Selman yerine Prenses Rima bin Bender’in getirildiğini açıkladı. Suudi Arabistan tarihinde büyükelçiliğe atanan ilk kadın olan Prenses Rima, eski Washington Büyükelçisi olan babası Prens Bender bin Sultan’dan 14 yıl sonra aynı göreve gelmiş oldu. Öte yandan Selman, kardeşi Halid bin Selman’ı Savunma Bakanı Yardımcılığı’na atadığını ilan etti, Yemen’de Husiler ile savaştan dolayı, ülkesinin güney sınırında görev yapan askerlere mükafat verilmesi talimatı verdi.

Niğde'de 5.1 büyüklüğünde depremAFAD'da yer alan son dakika bilgisine göre Niğde'de 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem birçok çevre ilden hissedildi. Kandilli ise depremin büyüklüğünü 5.4 olarak açıkladı. Prof. Dr. Şükrü Ersoy Twitter'dan depremle ilgili açıklama yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber