Geri Dön

İnfaz videosunda ikinci Fransız

Suriye ordusundan 18 askerin infaz edilişi ve ABD’li yardım görevlisi Peter Kassig’in kesik başının yer aldığı videoda ikinci bir Fransa vatandaşı teşhis edildi.

İnfaz videosunda ikinci Fransız

AFP’ye konuşan üst düzey bir yetkili, videodaki IŞİD militanlarından birinin 22 yaşındaki Mickael Dos Santos olduğunu açıkladı. Santos’un IŞİD adına savaşırken Ebu Osman lakabını kullandığı belirtildi. Videoda 22 yaşındaki Normandiya kökenli Fransa vatandaşı Maxime Hauchard’ın varlığı önceki gün açıklanmıştı. Fransa Başbakanı Manuel Valls’a göre Irak ve Suriye’de ölen Fransız cihatçıların sayısı 50’ye yakın, 375 kişi de aktif biçimde savaşıyor.

Pes dedirtti! Geri gelip buranın anasını ağlatacağımMersin’de evlerden hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 1’i çocuk, 3’ü kadın 6 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Kadınların binalara giriş ve olaylardan sonra gidip yemek yemeleri güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Emniyet çıkışı gazetecilerin sorularına bir kadın küfür ederek cevap verirken, diğer kadın ise "Yine geleceğiz buraya, merak etmeyin. Buranın anasını ağlatacağım" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber