Geri Dön
DünyaMI5 videonun peşine düştü! Casus endişesi

MI5 videonun peşine düştü! Casus endişesi

İngiltere’de geçen hafta yayımlanan videoda, Sağlık Bakanı Matt Hancock (42) kendisi gibi evli ve üç çocuk sahibi danışmanı Gina Coladangelo (43) ile bakanlıkta öpüşürken görülüyordu.

MI5 videonun peşine düştü! Casus endişesi

DIŞ HABERLER SERVİSİ - Hancock’un bakanlıktan istifasına neden olan videonun, odadaki yangın alarmına gizlenmiş bir casus kamera tarafından çekildiği iddiası gündeme getirilmişti. Kamerayı yangın alarmına ya bakana muhalif bir görevlinin ya da düşman bir devlet istihbaratçısının gizlediği öne sürülmüştü.

‘İNCELEME YAPILSIN’

Casus kamera iddiası hükümetin diğer üyelerini de endişeye sürükledi. İngiliz bakanlar, bakanlıklardaki ofislerinde casus kamera ve dinleme cihazı olup olmadığının belirlenmesi için acilen inceleme yapılmasını istedi. İstihbarat servisi MI5’in videonun nasıl ve kim tarafından çekildiğini araştırmak için bu hafta kabine ofisiyle görüşeceği belirtildi.

MI5 videonun peşine düştü Casus endişesi

‘GÜVENLİ ALAN OLMALI’

İngiltere Adalet Bakanı Robert Buckland, bakanlık ofislerinde bakanların ve yetkililerin hassas materyalleri meraklı gözlerden uzakta tartışabilecekleri ‘güvenli alan’ olması gerektiğini belirtti. Buckland, bu tür görüntülerin ‘düşmanca hükümetlerin’ eline geçmesi durumunda ulusal güvenliğe zarar gelebileceğini söyledi. Bakan, ofislerde kamera ve dinleme cihazı kontrollerinin “düzenli yapılması”nı istediklerini açıkladı. 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Nijerya'ya geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile TSİ 23.55'te Nijerya'ya geldi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler