Geri Dön

İngiliz öğrenciden ilginç seçim kampanyası

Dünyanın en saygın üniversitelerinden olan Oxford'da okuyan, Madeline Grant adındaki 19 yaşındaki öğrenci, yaklaşan öğrenci derneği seçimleri öncesinde seçmenlerinden ilginç bir manifestoyla oy istiyor.

Kampanya sloganı "Muhteşem memelerim var" olan Grant, manifestosunda ilginç biyografisine de yer veriyor. Johnny Depp'in kendisine sarıldığını ve öptüğünü anlatan Grant, derneğin balosuna sponsor olması için üçkağıtçı bir Japon işadamıyla çıkması gibi "fedakarlıklarını" da seçmenlerine hatırlatmayı ihmal etmiyor.

Grant'in kampanyası bazı öğrencilerin tepkisini de çekiyor. Grant'i "kadın algısına zarar vermekle" suçlayanların yanı sıra bazıları da derneğe dair yanlış algı yarattığı kanısında. Özellikle derneğe üye kadın öğrencilerin imajını zedelemekle suçlanan Grant ise adı ekseninde yapılan tartışmalardan pek de rahatsız görünmüyor.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki profilinde yarı çıplak onlarca fotoğrafına yer veren Grant, "Umuyorum kimse benim manifestomla incinmedi. Bu sadece sıklıkla çok ciddi görünen bir organizasyona dair, kaygısız bir hiciv" diyor.

Oxford Üniversitesi'nin öğrenci derneği, İngiltere'nin pek çok siyasetçisini yetiştirmiş, son derece ciddi bir münazara kulübü. Yönetimi seçimlerle belirlenen derneğin en önemli pozisyonlarından birisi de Grant'in de adaylığını koyduğu kütüphanecilik.

Grant ailesi ise binlerce lira değerindeki bir çiftlik evinde oturan, son derece zengin bir aile.

Hurriyet

Bakan Akar Pençe Kartal-2 Harekatı şehitlerinin ailelerini ziyaret ettiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberindeki TSK komuta kademesi ile Pençe Kartal-2 Harekatı'nda şehit olan üç askerin ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet