Geri Dön
Dünyaİngilizler William’ın kral olmasını istiyor

İngilizler William’ın kral olmasını istiyor

İngiltere’de yapılan bir ankete göre, İngilizlerin yüzde 47’si, Kraliçe 2’nci Elizabeth (94) öldüğünde oğlu Prens Charles (72) yerine torunu Prens William’ın (38) tahta geçmesini istiyor.

İngilizler William’ın kral olmasını istiyor

Deltapoll’un 1590 yetişkinle yaptığı ankete katılanların sadece yüzde 27’sinin Veliaht Prens Charles’ın kral olmasını istediği bildirildi. Ankete katılan 25 ile 40 yaşları arasındaki ‘Y kuşağı’nın Charles’a kıyasla iki kat daha fazla küçük oğlu Prens Harry’nin tahtı devralmasını istemesi dikkat çekti.

‘Harry zarar verdi’

18 ila 24 yaşındaki katılımcılar ise Harry’i ağabeyi William’dan daha popüler bir kral adayı olarak görüyor. Ancak, ankete katılanların yüzde 51’i kraliyet ailesinden ayrılıp ABD’ye yerleşen Prens Harry ile eşi Meghan Markle’ın monarşinin itibarına zarar verdiğini düşünüyor. Öte yandan Prens Charles ve 1997’de trafik kazasında ölen Prenses Diana’nın çocukları William ile Harry’nin arası Meghan’ın kraliyeti ırkçılıkla suçlaması nedeniyle iyi değil.

Aynı günde 3 kişi! Kabusları olduGaziantep'te aynı gün 3 kişinin cep telefonunu yankesicilik yöntemiyle çalan şüpheli, güvenlik kameralarından tespit edilerek yakalanıp, tutuklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet