Geri Dön

İngiltere’den Kaşıkçı mesajı

İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili olarak, “Bu korkunç cinayetin emrini veren kişinin adalet önüne çıktığından emin olmamız gerekiyor” dedi. Hunt, İngiliz ve Kanada dışişleri bakanlıklarının Londra’da ortaklaşa düzenlediği Küresel Medya Özgürlüğü Konferası’nda AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

İngiltere’den Kaşıkçı mesajı

“Bu cinayetin ülkemizin değerlerine tamamen aykırı olduğunu çok açıkça söyledik” diyen Hunt, “Şu anda Suudi Arabistan’da devam eden bir süreç var. Bu korkunç cinayetle ilgili tutuklananlar var. Şunu çok açık ifade ettik ki bu korkunç cinayetin emrini veren kişinin adalet önüne çıktığından emin olmamız gerekiyor” dedi.

İngiltere’nin Basın Özgürlüğü Özel Temsilcisi Amal Clooney, dünya liderlerinin Suudi gazeteci Kaşıkçı cinayeti konusunda “omuz silkmenin çok az ötesine geçtiğini” söyledi.

Gerga Antik Kenti'nde ilk kazma vurulduAydın'ın Çine ilçesindeki 2 bin 600 yıllık tarihi Gerga Antik Kenti'nde protokolünde katılımı ile kazı çalışmalarında ilk kazma vuruldu. Kariada ve Gizemli Köy olarak da bilinen bölgede tapınak, çeşmeler, yıkılmış kayadan yapılmış heykeller ve içinde bulunan yaşam merkezinin gün yüzüne çıkarılması planlanıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber