Geri Dön

Irak’tan petrol için operasyon!

Irak ordusu, İran’a yönelik petrol ticaretinin güvenliği için operasyon başlattığını açıkladı.

Irak’tan petrol için operasyon!

Irak ordusu, İran’a güvenli bir şekilde petrol taşıyabilmek için sınırdaki bölgelere yönelik harekât başlattı. Ordunun açıklamasında özellikle dağlık bölgelerin temizlenmesi gerekliliği vurgulandı.

Acil Müdahale Polis Güçleri 3.Tugay Komutanı Yüzbaşı Rafi Amir, basın mensuplarına yaptığı açıklamada,''Salahaddin vilayetinin doğusundaki dağlık bölgede gizlenen DEAŞ unsurlarına yönelik operasyon başlattık'' dedi.

DEAŞ'tan ayrılarak kendilerine "Beyaz Bayraklılar" adını veren grubun bölge için yeni bir tehdit unsuru olmasının önüne geçmek istediklerini belirten Amir, ''Hedefimiz bölgeyi Musul ve Havice'yi kurtarma operasyonları sırasında kaçan DEAŞ'lı teröristlerden tamamen temizlemek" diye konuştu.

Aralık ayında Kerkük’ten çıkartılan ham petrolün İran’ın Kirmanşah Rafinerisi’ne kamyonla taşınacağı belirtilmişti.

Geçen hafta başlaması planlanan bu ticaret ertelendi. Yetkililer henüz bu gecikmeyle ilgili tatmin edici bir açıklama yapmadı.

Bitlis şehitlerimize veda! Acı tablo...Türkiye, Bitlis'ten gelen haber ile kahroldu. Bingöl'den kalkan askeri helikopterin kaza kırıma uğradığı olayda 11 askerimiz şehit oldu. Şehit olan askerlerimizden birinin Elazığ'daki 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ın olduğu öğrenildi. Bitlis şehitleri için Elazığ'da tören düzenleniyor. Törene Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da katılıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet