Geri Dön

Irak ziyareti tepki çekti

ABD Başkanı Donald Trump’ın Irak’taki Amerikan hava üssüne yaptığı ziyaret ülkede bazı kesimlerin tepkisini çekti. Irak’ta Şii lider Mukteda es-Sadr liderliğindeki Sadr Hareketi, Trump’ın ülkeye gerçekleştirdiği sürpriz ziyaretin “ülkelerin egemenliğini hiçe sayma politikasının bir parçası” olduğunu belirterek tepki gösterdi.

Irak ziyareti tepki çekti

Sadr grubu, ABD güçlerinin Irak’tan çıkarılması için parlamento kararının çıkarılması çağrısında bulundu. Ziyarete Haşdi Şabi gruplarının bulunduğu Bina Koalisyonu’ndan da tepki geldi. Yapılan açıklamada, hükümetin bu ziyareti reddetmesi ve ABD’nin Bağdat Büyükelçiliğinin bakanlığa çağrılarak nota verilmesini istedi.

Öte yandan Irak Başbakanı Adil Abdülmehdi’nin Trump’la görüşmek için askeri üsse gitmemesi de dikkat çekti. Iraklı milletvekilleri, Başbakan Abdülmehdi’nin Trump’ın ayağına gitmeyi reddettiğini ifade etti. ABD Başkanı, Irak’taki Amerikalı askerlerle konuşması sırasında Suriye’den asker çekme fikrini yinelemiş ancak Irak’taki askerlerin burada kalmaya devam edeceğini belirtmişti.

Irak ziyareti tepki çekti

Corona virüs testi yaptırmamak için doktorlara böyle direndiBeylikdüzü'nde iddiaya göre ateşi yüksek çıkan bir kadın, kendisine test yapmak isteyen sağlık görevlilerine direndi. "Ne koronası kardeşim, başımıza bir de bu çıktı" diyerek bağıran kadının görüntüleri sosyal medyadan paylaşıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber