Geri Dön
Dünyaİran’dan Esad’a ‘hacker desteği’

İran’dan Esad’a ‘hacker desteği’

Suriye’de, Beşar Esad rejiminin uluslararası arenadaki güçlü destekçisi İran’ın, Esad rejimini yalnızca Suriye’ye asker göndererek değil, internette de ‘hacker ordusuyla’ desteklediği düşünülüyor.

İran’dan Esad’a  ‘hacker desteği’

Associated Press (AP) haber ajansına göre, Gaziantep’te yaşayan Suriyeli aktivist Nura El Amir’in bilgisayarına gelen ‘Esad’ın suçları’ isimli bir mailin ucu, Suriyeli muhaliflerin bilgilerine erişmek isteyen İranlı bilgisayar korsanlarına uzanıyor. Toronto Üniversitesi’ne bağlı Citizen Lab isimli internet izleme örgütünün araştırmasına göre, maillerden elde edilen bilgiler İran’ın Esad rejimine ‘hacker’ desteği sağladığına işaret ediyor. Muhalifler arasındaki oldukça bilinen bir figür olan El Amir’in bilgilerinin ele geçirilmesiyle ülke içinde ve dışındaki muhaliflere saldırıların hedeflendiği düşünülüyor.

'Her şeyi göze alıyorum' diyerek yerde tekmelediği kadını dakikalarca darbettiSosyal medyada bir kullanıcı, annesi ve kendisinin 2 yıldır şiddete ve tehdite maruz kaldığını öne sürüp, darp görüntüleri paylaştı. Görüntülerde bir kadını tokat ve tekmelerle darp eden saldırganın, "Seni öldürsem de ben ceza yemem. Haberin olsun. Alacağım ceza en fazla 3-5 ay. Her şeyi göze alıyorum" sözleri dikkat çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet