Geri Dön
Dünyaİran'da halk ekmek kaçakçılığına başladı

İran'da halk ekmek kaçakçılığına başladı

İran Meclisi Tarım Komisyonu Başkanı Keyha, İran'ın sınır bölgelerinde yaşayan halkın geçimini sağlamak için petrol ve kırmızı etin yanı sıra ekmek kaçakçılığına da başladığını söyledi.

İran'da halk ekmek kaçakçılığına başladı

İran Meclisi Tarım Komisyonu Başkanı Ahmed Ali Keyha, İran'ın sınır bölgelerinde yaşayan halkın geçimini sağlamak için petrol ve kırmızı etin yanı sıra ekmek kaçakçılığına da başladığını söyledi.

Meclis Tarım Komisyonu Başkanı ve aynı zamanda Sistan ve Beluçistan eyaleti milletvekili olan Keyha, "İran'daki petrolün komşu ülkelere göre daha ucuz olması halkı kaçakçılık yapmaya sevk etti. Halkın geçim sıkıntısını hafifletmek için petrol ve kırmızı etin yanı sıra ekmek kaçakçılığına da başladığına şahit oluyoruz." dedi.

Keyha, Sistan ve Beluçistan eyaletindeki halkın ekonomik durumuna dikkati çekerek, bölge sakinlerinin geçimini sağlamak için evde pişirdiği ekmekleri kaçak yollarla ülke dışına çıkardığını ve komşu ülkelerde sattığını belirtti.

İran basınına göre Keyha, halkın geçim sıkıntısından dolayı bu yola başvurduğunu ve yetkililerin söz konusu duruma dikkat etmesi gerektiğini dile getirdi.

Bakan Koca'dan aşı açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Uğur Şahin ile gerçekleştirdiği görüşmede Haziran ayı için 30 milyon doz BioNTech aşısı sözü verildiğini belirtti. Bakan Koca, "Biz opsiyonel olarak 30 milyona gelecek şekilde anlaşma yapmıştık. Uğur Hoca, Türkiye'ye aşı gönderme konusunda büyük gayret sarf ediyor. 'Haziran ayı için 30 milyon doz aşıyı şimdiden söz verebilirsin' dediler." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet