Geri Dön
Dünyaİran'da su kesintisi protestoları can aldı

İran'da su kesintisi protestoları can aldı

İran'ın Huzistan eyaletinde su kesintileri nedeniyle 15 Temmuz'dan bu yana devam eden protestolara destek için Loristan eyaletinde düzenlenen gösteriler sırasında 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.

İran'da su kesintisi protestoları can aldı

İran'ın Huzistan eyaletindeki su kesintilerine tepki protestolarında 1 kişi öldü - Loristan eyaletindeki gösteriler sırasında kimliği belirlenemeyen kişilerin açtığı ateş sonucu 20 yaşındaki bir gencin hayatını kaybettiği, 16 yaşlarındaki iki çocuğun da yaralandığı belirtildi.

Uluslararası Af Örgütü, 15 Temmuz'dan bu yana devam eden gösterilerde güvenlik güçleri tarafından en az 8 kişinin öldürüldüğünü açıkladı.

İran lideri Ayetullah Ali Hamaney: "İnsanlar rahatsızlığını dile getirdi ancak kimse onları suçlayamaz. Çünkü Huzistan'ın sıcak ikliminde su sorunu küçük bir sorun değildir"

Tunceli'de domuz sürüsü kazaya neden olduTunceli'de, domuz sürüsüne çarpmamak için manevra yapan otomobilin sürücüsünün ani fren yapması sonucu 4 araç çarpıştı. Kazada 2 kişi yaralanırken, o anlar güvenlik kamerasına yansıdı
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler