Geri Dön
DünyaIrkçı parti liderine 3 ay hapis

Irkçı parti liderine 3 ay hapis

Danimarka’da aşırı sağ eğilimli “Dar Yön” isimli ırkçı partinin lideri avukat Rasmus Paludan, bir ayı hapiste 2 ayı ise tedbirli olmak üzere ırkçılıktan 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Irkçı parti liderine 3 ay hapis

Son zamanlarda ülke genelinde, özellikle camiler ve müslümanların çoğunlukta bulunduğu bölgelere giderek Kur’an yakma eylemleri gerçekleştiren Paludan, 3 yıl boyunca ceza davalarına giremeyecek ve “ehliyeti bulunmasına rağmen” bir yıl süreyle motorlu hiçbir taşıtı kullanamayacak. Naestved Kent Mahkemesi’nde görülen ceza davasında hakim Line Björklund, ırkçı lider Paludan’ı işlediği 14 suçun 13’ünden suçlu buldu. Hakim Björklund, Paludan’ın ülke genelinde yaptığı birçok eylemde özellikle Müslümanları çeşitli sözlerle defalarca aşağılayarak, ırkçılık suçu işlediğini belirtti.

 

'Evin önünde neden durdunuz' diyen aile saldırıya uğradı!Burdur’da Veli Tural (37) ve ailesi, motosikletle evin önüne gelen 2 kişiye 'Neden durdunuz, ne yapıyorsunuz?' diye sorunca tartışma çıktı. Tartışmanın ardından bölgeden ayrılan 2 kişi, bir süre sonra kalabalık bir grupla gelip Veli Tural (37) ile babası, annesi, kardeşi ve yeğenini darbetti. Güvenlik kamerasına da yansıyan olayla ilgili Tural, "Bizi linç ettiler, saldırdılar. Savunmak için kendimizi eve kilitledik" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet