Geri Dön

İslam hakkında çirkin ifadeler

Daha önce Türkiye hakkında da sert ifadeler kullanan Avrupalı politikacı bu kez İslam için şu benzetmeyi yaptı

Hollanda’da kurulacak koalisyon hükümetine dışardan destek vermesi yönünde görüşmelerde bulunulan aşırı sağcı Özgürlük Partisi (PVV) lideri Geert Wilders, İslam diniyle ilgili sert ifadeler kullandı.

Wilders, Avustralya televizyonuna verdiği röportajda, "İslam kültürünün geri olduğunu" ileri sürerek, "İslam, şiddet içeren bir ideolojiye sahip. Tıpkı komünizm ve faşizm gibi" dedi.

İslam dininin Hristiyanlıkla karşılaştırılmayacağını da savunan Wilders, sözlerinin Hollanda’da kurulmaya çalışılan yeni koalisyon hükümetine zarar vereceği yönündeki değerlendirmelere ise, "Düşündüklerim gerçek şeyler. Bunları söylemeye devam edeceğim" cevabını verdi.

Liberal Parti (VVD) ile Hıristiyan Demokratlar Birliği (CDA) tarafından kurulması planlanan sağ azınlık hükümetine, Wilders’ın partisinin dışarıdan destek vermesi bekleniyor. Wilders’ın doğrudan hükümette yer alamamasının sebebinin İslam ve Müslümanlara dönük ayrımcı tutumundan kaynaklandığı belirtiliyor.

Adana'da alacak-verecek kavgasıAdana'da alacak-verecek meselesi yüzünden çıktığı iddia edilen kavgada Faruk Ç. ve Selahattin A., bacaklarından tabanca ile vurularak yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet