Geri Dön
Dünyaİspanya’dan Patriotlar için destek şartı

İspanya’dan Patriotlar için destek şartı

İspanya Savunma Bakanı Pedro Morenes, Patriot füze bataryalarının konuşlandırılmasını kapsayan, ocak ayında sona ereceği açıklanan NATO misyonuna başka ülkelerin de dahil edilmesi halinde bir süre daha Türkiye’de kalabileceklerini duyurdu.

İspanya’dan Patriotlar için destek şartı

Morenes, ülkesinin resmi ajansı EFE’ye verdiği demeçte, ABD ve Almanya’nın yıl sonunda Türkiye’deki NATO misyonunu bırakacak olmalarına rağmen, verdikleri sözü yerine getirerek, ocak ayına kadar Türkiye’de kalacaklarını hatta bu süreyi uzatabileceklerini söyledi. Ülkesinin yıl sonu itibarıyla Türkiye’deki NATO misyonunda yalnız kalacağını anımsatan Morenes, “Eğer ittifak (NATO), başka ülkeleri dahil ederse, İspanya, bu ülkedeki mevcudiyetini daha uzun süreye yayabilir” dedi.

Morenes, ülkesinin 14 yıl sonra Afganistan’dan çıkacağına dikkati çekerek, bu ülkede çoğunluğu Herat’ta olmak üzere 464 İspanyol askeri bulunduğunu dile getirdi.

Gökyüzünde 'Starlink' heyecanıBursa'nın İnegöl ilçesinde 21.30 ile 22.00 saatleri arasında gökyüzünde görülen ışıklı cisimler şaşkınlığa yol açtı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet