Geri Dön

İsrail'de corona virüsten ölenlerin sayısı 57'ye yükseldi

İsrail'de yeni tip corona virüs (Covid-19) nedeniyle  hayatını kaybedenlerin sayısı 57'ye, vaka sayısı ise 8 bin 904'e yükseldi.

İsrail'de corona virüsten ölenlerin sayısı 57'ye yükseldi

Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Kovid-19 teşhisi  konulan 6 hastanın daha yaşamını yitirdiği belirtildi.

Ülkede böylece koronavirüs kaynaklı can kaybı 57'ye ulaşırken, 181  kişide daha Kovid-19 tespit edildiği ve toplam vaka sayısının 8 bin 904'e çıktığı  kaydedildi.

Açıklamada ayrıca hastalardan 140'ının durumunun ağır olduğu, 585  kişinin ise iyileştiği aktarıldı

İsrail'de Kovid-19 önlemleri kapsamında tüm okullarda eğitime ara  verilirken, ikiden fazla kişinin bir araya gelmesi de yasaklanmıştı.

Ülkede ayrıca market, eczane, akaryakıt istasyonları ve bankalar  dışında birçok ticari işletmenin  kapatılmasına karar verilmişti.

Tel Aviv yönetimi, koronavirüs nedeniyle İsrail'de ikamet edenler  hariç tüm yabancıların ülkeye girişine de yasak getirmişti.

 
Annesini öldürüp arama çalışmalarına katıldıEdirne'nin Uzunköprü ilçesinde 3 gündür kayıp olarak aranan 61 yaşındaki kadının cesedi, başı kesik halde köye 2 kilometre uzaklıkta bulundu. Cinayet şüphesiyle gözaltına alınan oğlu ile birlikte 3 kişi adliyeye sevk edilirken, oğlunun da arama çalışmalarına katıldığı belirlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber