Geri Dön

İsrail'e giden işçiler uyuşturucu bağımlısı oluyor

Tayland İstihdam Departmanı, İsrail'de çalışan Tayland vatandaşı gurbetçi işler üzerinde yapılan araştırma sonuçlarını yayınladı. Araştırmaya göre İsrail'e giden işçilerin yüzde 55'i uyuşturucu bağımlısı oluyor.

İşçi bakanı Surasak Karnjanarat İsrail'de çalışan Tay işçilerden uyuşturucu batağına saplananların oranının Dışişleri Bakanlığı verilerine göre yüzde 55 olduğunu, 27 bin kişiden 15 bin'inin uyuşturucu kullanmaya başladığını açıkladı ve bu konudaki endişelerini dile getirdi.
Bakan Karnjanarat, "dış ülkelerdeki Tay işçilerin geleceğinden endişe ediyorum. Ailelerine destek olmak yerine tüm maaşlarını uyuşturucuya harcamaya başlıyorlar" dedi ve İstihdam Departmanı'nın yeni uygulaması gecikmedi. Yeni uygulamaya göre İsrail'den gelen işçilere idrar ve çeşitli testler yapılacak, uyuşturucu bağımlısı olanların İsrail'e geri dönmesine izin verilmeyecek. Gidecek olan tüm İsrail yolcularının ise çantaları iyice araştırılacak.
İsrail'de uyuşturucu kaçakçılığına verilen cezaların çok hafif olduğu ve en fazla 6 ay hapis cezası verildiği biliniyor.

Genç kıza sokak ortasında bıçaklı saldırıBayrampaşa'da bir saldırgan kaldırımda arkadaşıyla yürüyen genç kızı bıçaklayarak kaçtı. Güvenlik kameralarına da yansıyan olayda genç kızın bacağına yedi dikiş atılırken, bıçaklı saldırgan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber