Geri Dön
Dünyaİsrailli komandolar çok yakından ateş etti

İsrailli komandolar çok yakından ateş etti

Gazze'ye yardım götüren uluslararası yardım konvoyuna sabaha karşı uluslararası sularda İsrail askerleri saldırdı. Saldırıda ana hedef "Mavi Marmara" adlı Türk yardım gemisi oldu. Türk bayraklı gemiye helikopterlerden halatlarla inen askerler çevreye ateş açtı. İsrail televizyonları gemide ölü sayısının 19, yaralı sayısının ise 26 olduğunu duyurdu. Gelen görüntülerde yaşanan dehşet, gözler önüne serildi. İsrailli komandoların çok yakından sivillere ateş ettiği anlaşıldı...

İsrailli komandolar çok yakından ateş etti

İsrail donanmasının dün gece Gazze’ye yardım götüren başta Mavi Marmara olmak üzere 6 gemilik filoya yaptığı operasyonun ardından, İsrail’de bir televizyon kanalı 16 kişinin öldüğünü bildirdi.

İsrail televizyon ve radyo yayınlarında ölü ve yaralı sayısına ilişkin, İsrail kaynaklarına dayalı bir bilgi verilmezken, hep yabancı kaynaklara atıfta bulunulması dikkati çekti, ayrıca gemiye İsrail helikopterlerinden komandoların indiğine ilişkin, Türk televizyonlarından aktarılan görüntüler ekranlara getirildi.

İŞTE O DEHŞET ANLARI


İsrail televizyon kanalları, yaralananların Aşkelon’daki hastaneye sevkedildiklerini belirtirken, operasyonda yaralı askerler de bulunduğunu, bunlardan ağır yaralı birinin de Hayfa’ya nakledildiğini bildirdiler.

Bu arada Kanal 10 televizyonu, gözaltına alınanların bir kısmının cezaevlerine konulması için hazırlıklar yapıldığını duyurdu.

Televizyon ayrıca, Gazze Şeridi’nden botların denize açılmasını önlemek için, Gazze kıyılarının da tümüyle abluka altına alındığını kaydetti.

Kanal 2 televizyonu, gemidekilerin daha önce söyledikleri gibi pasif bir direniş içinde olmadıklarını, askerlere bıçak ve çubuklarla saldırdıklarını da ifade etti.

İsrail televizyonları ve radyoları, Ankara ve İstanbul’da protesto için toplanan kalabalıkları ve Ankara’daki İsrail büyükelçisinin Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldığını da haberlerinde duyurdular.


Görüşlerine başvurulan bir askeri kaİsrailli komandolar çok yakından ateş ettiynak, şu aşamada herhangi bir açıklama yapılmasının söz konusu olmadığını belirtirken, gemilere rotalarını geri çevirmeleri veya Aşdod’a yönlendirmeleri konusunda uyarı yapıldığını hatırlatmakla yetindi.

EL CEZİRE'YE GÖRE ÖLENLERİN 6'sı TÜRK

Gazze'ye giden Türk yardım gemisine İsrail askerleri helikopterlerden indi ve ateş açtı.

Gazze'ye giden yardım gemilerine, İsrail askerleri operasyon düzenledi. Saldırıda 10 ile 20 arasında kişi hayatını kaybetti. Ancak net sayı henüz belli değil. Ölenlerden 6'sının Türk olduğu belirtiliyor.

Gazze'ye yardım konvoyundaki gemilere İsrail askerleri tarafından kanlı bir operasyon düzenlendi. Operasyonda ölenlerin sayısına ilişkin çelişkili bilgiler geliyor. İsrail hükümetine göre 10, İsrail basınına göre ise 16 ile 20 arasında kişi hayatını kaybetti.

El Cezire televizyonu ise ölenlerin 6'sının Türk olduğunu duyurdu.

İnsani Yardım Vakfı İHH'nın organizasyonu ile hareket eden ayrdım filosundaki 9 gemi, dün Kıbrsı açıklarında buluştu ve Gazze'ye doğru hareket etti. Ancak filo henüz İsrail'in karasularına bile girmeden İsrail ordusunun saldırısına uğradı.

Gece saat 04.30'da düzenlenen operasyon, İsrail sularına 70 mil açıkta gerçekleşti. Askerler helikopterlerden gemilere indi ve silah kullandı.

Televizyonlara yansıyan görüntülerde bir helikopterden bazı askerlerin ellerinde silahla iple sallanarak gemiye indiği ve geminin iç taraflarına geçtiği görüldü.

İsrailli komandolar çok yakından ateş etti


CANLI YAYINA YANSIDI Televizyonlarda yer alan haberlerde de bir helikopterden bazı askerlerin ellerinde silahla iple sallanarak gemiye indiği ve geminin iç taraflarına geçtiği görüldü.Daha önce insani yardım filosundaki gemilerden sadece "Mavi Marmara" gemisiyle bağlantı kurulabilirken, şu an bu gemi ile de bir bağlantı kurulamıyor.

  • İsrailli komandolar çok yakından ateş etti
  • İSRAİL ASKERİNİN TÜRK GEMİSİNİ İŞGAL ANI! VİDEO

  • İŞTE GEMİDEN İLK GÖRÜNTÜLER

TEHLİKELİ YAKINLAŞMA Kıbrıs'ın 30 mil güneyinden Gazze'ye doğru giden "Mavi Marmara" gemisi ile diğer 5 gemi, hız kesmeden İsrail'in tatbikat yaptığı alana doğru yoluna devam ederken, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı yetkilileri, gemide bulunanlara Kıbrıs açıklarında iki İsrail gemisinin kendilerine yaklaşmakta olduğunu bildirmişti.İSRAİL KONSOLOSLUĞUNDA PROTESTO Filistin'e insani yardım götüren gemilere operasyon düzenlendiği haberi, İsrail İstanbul Konsolosluğu önündeki gerginliği arttırdı. Protestocu gruptan yaklaşık 300 kişi, saat 05.00 sıralarında konsolosluğa girmek istedi. Polisin izin vermemesi üzerine, göstericiler ile polis arasında arbede yaşandı. Polis barikatları protestocu grup tarafından dağıtıldı. Polis vatandaşlara tazyikli su ve biber gazı sıkarak müdahale etti. Eylemciler polise, “Siz de müslümansınız. Biz de müslümanız. Müslüman müslümana bunu yapar mı“ diye tepki gösterdi. Protestocular oturma eylemi başlattı. Gerginlik devam ediyor.

Köprü motosikletlilere kapatıldı, onlarca motosikletli yağmur altında beklediİstanbul'da etkili olan lodos nedeniyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü motosiklet geçişine kapatıldı. Köprü girişinde emniyet şeridinde motosikletliler uzun süre yağmur altında bekledi. Öte yandan köprüde kaydedilen ilginç anlar ortaya çıktı. Lodosta köprüden geçmekte zorlanan motosikletlilere, metrobüsler duvar oldu. Metrobüsler motosikletlileri aralarına alarak savrulmalarını önledi

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler