Geri Dön
Dünyaİstifayı canlı yayınla açıkladı

İstifayı canlı yayınla açıkladı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersan Saner, dün Bayrak Radyo ve Televizyon Kurumu’ndaki (BRKT) canlı yayında yaptığı açıklamayla, hükümetin istifa ettiğini duyurdu. Saner, en kısa zamanda erken seçime gidilmesi gerektiğini söyledi.

İstifayı canlı yayınla açıkladı

 

Başbakan Saner, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’la görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, “hükümet ortağı olan partilerin kendi içinde yaşadığı problemler ve farklı partilerin hükümetteki değişik tavırları nedeniyle” Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı olarak istifasını Cumhurbaşkanı’na sunduğunu” kaydetti.

Dünyada Kovid-19 salgınının olduğu hayli zor bir dönemde, önce bir icraat hükümeti kurmayı planladıklarını, ancak siyasi partilerden olumlu yanıt alamayınca bir azınlık hükümeti kurduklarını hatırlatan Saner, “Ülkemizi bu zor şartlarda, hükümetsiz bırakmadık ve gerçekten sağlık alanında ortaya koyduğumuz performansla da dünyada en iyi ülkelerin başında gelmekteyiz” dedi. Saner şöyle devam etti:

“Hükümet ortaklarımızın kendi içindeki sayıyı sağlayamamaları, Ulusal Birlik Partisi tüm milletvekilleriyle mecliste parlamentoda yer alırken, gerek Demokrat Partisi’nin kendi içindeki milletvekili sayısını sağlayamaması gerekse Yeniden Doğuş Partisi’nin yaşadığı kurultay sonucu partideki bir milletvekilinin istifa etmesiyle bugün itibarıyla mecliste çoğunluğumuz da bulunmadığından, yani 26 sayımız olmadığından görevi Sayın Cumhurbaşkanı/na iade etmiş bulunmaktayım.”

Hafif ticari araç ile motosiklet çarpıştı; kutudaki güvercinler havalandıBursa'nın İnegöl ilçesinde, hafif ticari araç ile motosikletin çarpıştığı kazada 2 kişi ağır yaralandı. Bu sırada motosiklet sürücünün arkasındaki kişinin elinde tuttuğu kutuda bulunan 2 güvercin de çarpmanın etkisiyle havalandı. O anlar, saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler