Geri Dön

Japonya’nın yeni lideri Suga olacak

Japonya’da iktidardaki Liberal Demokrat Parti (LDP) başkanlığı seçimlerini Kabine Baş Sekreteri ve Hükümet Sözcüsü Yoşihide Suga kazandı.

Japonya’nın yeni  lideri Suga olacak

Şinzo Abe’nin sağlık sorunları nedeniyle başbakanlıktan ve parti liderliği görevinden istifa etmesi sonrası halen LDP milletvekili, Kabine Baş Sekreteri ve Hükümet Sözcüsü Suga, eski Dışişleri Bakanı ve LDP Politika Araştırmaları Konseyi Başkanı Kişida Fumio ile eski Savunma Bakanı ve LDP eski Genel Sekreteri İşiba Şigeru, LDP lideri olmak için yarıştı. 71 yaşındaki Suga, 534 oyun 377’sini alarak parti liderliğine seçildi. Temsilciler Meclisinde (Şuugiin) 16 Eylül’de yapılacak olağanüstü oturumda Suga’nın başbakanlık görevine getirilmesi bekleniyor. Suga, önceki hükümetin reform ve serbestiyet politikalarını devam ettireceklerini belirtti.

Herkes güreş sandı, tekme ve yumruklar havada uçuştuAntalya’da iki kişinin sokak ortasındaki kavgası bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı. İlk başlarda güreşi andıran kavgada daha sonra yumruk ve tekmeler konuştu. Kavga, taraflardan birisinin kaçmasıyla son buldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber