Geri Dön

Kaçırılan kızların videosu ağlattı

IŞİD’e bağlılığını açıklayan Nijeryalı terör örgütü Boko Haram’ın okullarından kaçırdığı kız öğrencilerin yeni görüntüleri açığa çıktı.

Kaçırılan kızların videosu ağlattı

CNN’in ortaya çıkardığı görüntüler sayesinde bazı kızların hâlâ hayatta olduğu öğrenilirken, çocukların görüntülerini gören anne babalar ise zor anlar yaşadı.
Boko Haram’ın en örgütlü saldırısı olan 14 Nisan 2014’te Çibok’da düzenlediği baskında, 275 kız öğrenci yatakhanelerinden kaçırılmıştı. Videolarda kızların kimliklerinin belirlenmesiyle beraber hayat öyküleri de öğrenilmeye başlandı. O gece kaçırılan kızlardan biri olan Jumia arkadaşları ile beraber bir kamyonete bindirildi. Kaçmayı başaran arkadaşlarının aksine aracın arkasından atlayamayan Jumia’yı arayan babası, denemelerinde “Bu telefon karıma ait, ne istiyorsun” diyen biri ile karşılaştı. Son aramasında telefona kendini milis lideri Emir Abdullah olarak tanıtan birinin çıktığını söyleyen adam, “Kızımın kaderi artık Tanrının elinde” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyaya çok net Ayasofya mesajıSon dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Botan Çayı Beğendik Köprüsü'nün açılışına video konferansla katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmada Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili, 'Haklı kararlılığımızın sonucu olarak ibadete açtık. Kimin ne dediğine değil milletimizin ne istediğine göre bu kararı aldık' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber