Geri Dön

Kaddafi'yi yakalayan askere bakın ne hediye ettiler?

Libya'nın devrik lideri Muammer Kaddafi'yi yakalayan muhalif asker Ramazan Cibril ödüllendirildi. Ramazan Cibril'e ödül olarak cep telefonu verildi.

Kaddafi'yi yakalayan askere bakın ne hediye ettiler?

Mısrata'da düzenlenen törende, Cibril Kaddafi'yi nasıl yakaladığını anlattı.

Muammer Kaddafi'yi bir tünelin çıkışında bulduğunu belirten Cibril, yakaladığında Kaddafi'nin elinde bir silah olduğunu ve "Ben Kaddafi değilim" dediğini, bunun üzerine saçlarından tutup yetkililere götürdüğünü anlattı.

Libya'yı 42 yıl boyunca yöneten Kaddafi, bir hafta önce Sirte'den kaçarken yakalanmış, cesedi oğlu ve savunma bakanının cesediyle birlikte çölde gizli tutulan bir yerde toprağa verilmişti.

Halefi olarak görülen diğer oğlu Seyf Kaddafi, halen yakalanamadı, sahte pasaportla ülkeden kaçmaya çalıştığı bildiriliyor.

Seyf son olarak, 17 Ekim tarihine kadar Beni Velid kentinde görülmüştü. Seyf'in konvoyunun Beni Velid'den ayrılırken NATO uçakları tarafından vurulduğu, ancak Seyf'in kurtularak kaçmayı başardığı kaydediliyor.

Fransa'da koronavirüs vakası son 24 saatte 47 bin 637 arttıFransa'da son 24 saatte 47 bin 637 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı konuldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber