Geri Dön

KAHİRE SERVET PEŞİNE DÜŞTÜ

Hüsnü Mübarek’in devrilmesinden sonra şu anda Kahire’de işbaşında olan yönetim ülke dışındaki eski Mısırlı yetkililerin mal varlıklarının peşine düştü

Bu amaçla Mısır yönetimi, bu mal varlıklarının dondurulması için dün İngiltere, Almanya ve Fransa hükümetlerine başvurdu. Paris ve Berlin, kendilerine bu yönde ulaşan talebi incelediklerini duyururken, Londra’da ise İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague, Mısır yönetiminin ülkesinden eski birkaç Mısırlı yetkilinin mal varlıklarının dondurulmasını talep ettiğini ve bu taleple ilgili işbirliği yapacaklarını açıkladı. Avam Kamarası’nda yaptığı konuşmada, konunun bugün AB’de görüşüleceğini ifade eden Hague, eğer devlet mal varlıklarının kötüye kullanıldığı tespit edilirse, gerekenlerin yapılacağını belirtti.
Bu arada Hüsnü Mübarek’in ve ailesinin 70 milyar dolara vardığı iddia edilen mal varlığının bir kısmının Güney Kıbrıs’ta olduğu öne sürüldü.
Rum gazetesi Alithia, Mübarek’in yanı sıra iki oğlu Cemal ve Ala’nın Güney Kıbrıs’taki bazı şirketlerle ilişkilerinin olduğunu yazdı.

Polisle çatışmaya girip kaçan şahıs yakalandıKonya'da kendisini gözaltına almaya gelen polis ile girdiği çatışmada yara almadan yakalanan Hamza T. (23), adliyeye sevk edildi. Poliste 35 suçtan kaydı bulunan Hamza T.'nin salı günü sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği için polis tarafından durdurulmak istendiği ancak ekip otosuna ateş edip, kaçtığı ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet