Geri Dön
Dünya‘Kahretsin onu vurdum!’

‘Kahretsin onu vurdum!’

ABD’de 20 yaşındaki Daunte Wright’ın polis tarafından vurulduğu anların vücut kamerasıyla çekilmiş görüntüleri yayınlandı. Görüntülerde kıdemli bir kadın polis memurunun elektroşok cihazı yerine yanlışlıkla silahını ateşledikten sonra “Kahretsin onu vurdum” dediği duyuluyor. Minnesota Suçlu Tutuklama Bürosu’ndan yapılan açıklamada, Wright’ın ölümüne neden olan polisin rutin idari izinde olduğu aktarıldı.

‘Kahretsin onu vurdum!’

Öldürülen gencin ailesi ise, olayın sadece bir kaza sebebiyle meydana geldiğini kabul etmezken, Wright’ın erkek kardeşi de, polisi “tetiği çekmeye hazır olmakla” suçladı.

İnandırıcı gelmedi

ABD’nin Minneapolis kentinde 20 yaşındaki Daunte Wright adlı siyahi genç, pazar günü polis çevirmesi sırasında vurularak yaşamını yitirmişti. Wright’ın vurulmasına Beyonce, Jamie Fox, Trevor Noah gibi pek çok ünlü ismin yanı sıra Yankees takımı oyuncusu Aaron Hicks de tepki göstermişti. Hicks, Wright’ın vurulması nedeniyle pazartesi akşamı gerçekleştirilen maça çıkmama kararı almıştı.

Bu arada Wright’ın öldürülmesinin ardından başlayan protestolar da giderek artıyor. Sokağa çıkma yasağına rağmen meydanlara çıkan göstericiler, önce Wright’ın öldürüldüğü kavşakta mum yakarak ve müzik yaparak anma töreni düzenledi. Kalabalık, ardından bariyerlerle çevrilerek korumaya alınan Brooklyn Center Emniyet Müdürlüğü’ne yürüyüşe geçerek, burayı kuşatmaya aldı. Polisin sert müdahale ettiği belirtilirken, güvenlik güçleriyle göstericiler arasında arbede yaşandı.

Polis yetkilileri, protesto gösterilerinin isyana dönüşmesini engellemek için sokağa çıkma yasağını ihlal eden 40 göstericinin gözaltına alındığını bildirdi.

İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 2'si çocuk 9 Filistinli daha şehit olduİsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 2'si çocuk 9 Filistinlinin daha hayatını kaybetmesiyle şehit sayısı 65'e ulaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet