Geri Dön
DünyaKaledeki okulda iki prenses daha

Kaledeki okulda iki prenses daha

Hollanda Prensesi Alexia ile İspanya Prensesi Leonor, ailelerinden ayrılarak Galler’deki yatılı okula gitti. Prensesler teorik ve uygulamalı dersler görecek

Kaledeki okulda iki prenses daha

DIŞ HABERLER - Britanya’da Birleşik Krallık’a bağlı dört ülkeden biri olan Galler’deki 12. yüzyıldan kalma St. Donat Kalesi’ndeki okulda çoğu aristokrat olan öğrenciler eğitim görüyor. Hollanda Prensesi Alexia (16) ve İspanya Prensesi Leonor (15) da ailelerinden ayrılarak bu yatılı okula gitti. Prensesler aileleri tarafından okullarına uğurlanırken havaalanında duygusal anlar yaşandı.

Galler’in “Vale of Glamorgan” bölgesindeki kalede yer alan ‘UWC Atlantic College’ adlı okulda Tai Chi sporu ve Tibet edebiyatı gibi dersler veriliyor. Prenseslerin her biri, iki yıllık okulun uluslararası diplomasına  sahip olmak için 67 bin sterlin ödeyecek. “Prenses Akademisi” olarak anılan okul, kraliyet ailelerinin gözdesi durumunda. Hollanda Kralı Willem-Alexander’in da 1980’li yıllarda eğitim aldığı okuldan geçen yıl da Belçika tahtının vârisi Prenses Elisabeth mezun oldu.

 

"Efsunlanmış gibi ne dedilerse yaptım" Servet hayali yalnız bıraktıIsparta'da, yaklaşık 3 yıl önce, 'Seni 45 milyon liralık servete ortak edeceğiz' diyen dolandırıcılara 89 bin 925 lira kaptırınca 50 yıllık eşi Dudu Duvar'ın (65) küsüp 3 yıldır konuşmadığı Mehmet Duvar (71), iki hafta önce de 'Sizi dolandıranların izini sürüyoruz' yalanına inanıp krediyle çektiği 15 bin lirayı da dolandırıcılara gönderdi. 3 yıldır aynı binanın ayrı katlarında yaşayan Duvar çiftinin 4 çocuğu da tedbiren, babalarının 3'üncü kez kandırılmaması için cep telefonu ile otomobilinin anahtarını aldı. Mehmet Duvar, yaptığı açıklamada, yaşadığı şoktan hala kurtulamadığını, ikinci defa dolandırıldığını için üzgün olduğunu anlattı. Duvar, "Efsunlanmış gibi ne dedilerse yaptım" diye konuştu.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler