Geri Dön
DünyaKaplumbağa temalı uçak 'kaplumbağa sebebiyle' havalanamadı

Kaplumbağa temalı uçak 'kaplumbağa sebebiyle' havalanamadı

Japonya'nın en yoğun ikinci havalimanı olan Narita Uluslararası Havalimanı'nda "küçük bir problem" bazı uçuşların rötar yapmasına yol açtı.

Kaplumbağa temalı uçak 'kaplumbağa sebebiyle' havalanamadı

24 Eylül'de piste çıkan 30 santimetre uzunluğunda ve yaklaşık iki kilogram ağırlığındaki kaplumbağa, ufak çaplı bir kargaşaya sebep oldu.

Havalanmaya hazırlanan bir pilot, ağır yürüyüşlü sürüngeni tespit edince yetkililerle temasa geçti.

Havalimanı personeli kaplumbağayı kurtarırken 4 kilometre uzunluğundaki pist, başka bir canlının olup olmadığına dair kontrol edildi.

Zira görevliler piste zaman zaman kedi, rakun köpeği ve tavşanların çıktığını söyledi.

Independent Türkçe'de yer alan haberde bu sırada 5 uçuşta 15 dakikalık gecikme yaşandı. Bunlardan biri de Naha kentine gitmeyi hedefleyen All Nippon Havayolları'nın deniz kaplumbağası temalı Airbus A380 model uçağıydı.

Aslında Hawaii'ye özel hazırlanan uçak, Kovid-19 pandemisi sebebiyle iç hatlarda kullanılıyor.

Japonya'da yayın yapan Mainichi gazetesinin haberine göre şirket, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Hawaii'de deniz kaplumbağalarının iyi şans getirdiğine inanılıyor. Uçuşu görmeye gelen kaplumbağanın da parlak bir gelecek anlamı taşıdığını umuyoruz.

Uçaktaki bir kabin memuru da yolcuların ve çalışanların gecikmeye rağmen epey eğlendiğini söyledi.

 

 

 

Sevgilisinin kullandığı cipin altında kalan tekstilci öldü! Yeni görüntüler ortaya çıktıDenizli’nin Pamukkale ilçesinde, Dilek Kuşcu'nun (34) sevgilisi Murat Avcı'nın (41) yerde yatarken üzerinden ciple geçerek ölümüne neden olduğu anların güvenlik kamerası kayıtlarına DHA ulaştı. Görüntüde Avcı'nın ciple sürüklenmesi, Kuşcu'nun ciple yerde yatan sevgilisinin üzerinden geçmesi yer alıyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler